Lamelové zastrešenia bazénov

Automatické nadhladinové a podhladinové lamelové zastrešenia 

Lamelové zastrešenia bazénov značky SAFEPOOL sú na celoeurópskom trhu od roku 2008.

Lamelové zastrešenia bazénov sa dajú použiť na takmer každý typ bazéna, sú ovládateľné aj na diaľku a takmer všetky sa dodávajú s elektrickým navíjaním.  

lamelové prekrytie bazéna

Vzhľad bazéna s lamelovým prekrytím očarí každého. Lamely plávajú na vode a nie sú potrebné žiadne kupolovité bazénové zastrešenia. Preto napríklad bazén na terase s takýmto lamelovým zastrešením je dokonalá voľba pre celkovú estetiku a preto sa dodávajú lamelové prekrytia aj s podhladinovým navíjaním. 

  

Bezpečnosť na prvom mieste, tým že každá lamela je hermeticky vzduchovo uzavretá, tak dokáže po nej chodiť aj dospelý človek. Ak máte detičky alebo domáce zvieratká túto výhodu veľmi oceníte.

Čistota bazéna je veľkým plusom každého bazénového prekrytia. Každé lamelové prekrytie je vyrábané na presný rozmer konkrétneho bazéna, preto si nečistoty nenájdu miesto kade padnúť do vody v bazéne.

Vyššia teplota vody je samozrejmosťou, lamely sú tepelným izolantom a udržiavajú teplotu vody. Aj pri najtenších vyrábaných lamelách je teplota vody vždy vyššia o 5-8 stupňov ako pri iných zastrešeniach.

Úspora nákladov je najdôležitejším osohom lamiel. Lamelové zakrytie redukuje náklady na ohrev bazéna až o 80 %, výrazne obmedzuje odparovanie a znižuje spotrebu chemických prípravkov o 60%. V spojení s tepelným čerpadlom Vám klesnú veľmi výrazne výdaje na elektrinu. Takisto zabraňuje celkovému odparovaniu vody, čo je veľmi výhodné pri interiérových bazénoch, zamedzíte prebytočnej vlhkosti a Váš odvhlčovač v miestnosti nespotrebuje také enormné množstvo elektriny.

Výhody lamelového zastrešenia bazéna

Bezpečnosť

Lamelové zastrešenie na bazén nie je len okrasné. Tým, že je lamela viackomorová a má svoju ohybnosť, ale najmä pevnosť nám dovoľuje chrániť nás, naše detičky, ale aj domácich miláčikov. Padnúť do bazéna môže každý, ale neplavcom lamelové zastrešenie pomôže zachrániť mnohokrát život.

Dizajn a estetika

Lamelové kryty sú štýlové a hodia sa do ľubovoľného prostredia. Lamelový kryt je skutočný skvost pre váš bazén, dokonale sa prispôsobí okoliu a bazén zostane bazénom.

ÚSPORA ENERGIE A CHÉMIE - najväčší osoh z lamelového prestrešenia

Na grafe vidíme tepelné straty nezakrytého a zakrytého bazéna – zakrytím bazéna ušetríme cca 60 % energie potrebnej na ohrev bazénovej vody a pri použití solárnych lamiel naviac získame daľších 10-15% energie zo slnečného žiarenia. Použitím solárnych lamiel pre vonkajšie bazény nahradíme zároveň komplikované pripojenie solárnych článkov pre ohrev bazénovej vody.

Teplota vody v bazéne pod lamelovým zakrytím býva v priemere o 6-8 st. C vyššia než teplota nezakrývaného bazéna.

Spotreba chemických prípravkov sa pri zakrytí bazénov lamelami výrazne zníži v porovnaní s nezakrytým bazénom. A to vďaka menšiemu odparovaniu a ochrane vody pred svetlom a UV-žiarením. Chlórové prípravky sú pomalšie odbúravané a tma zabraňuje množeniu mikroorganizmov a rias, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo. Pri použití lamelového zakrytia vnútorných bazénov dochádza taktiež k podstatnému zníženiu vyparovania vody, a teda k zníženiu nákladov na odvlhčenie bazénovej haly a zamedzeniu kondenzácie pary na chladných miestach.

 

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár