Murovaný bazén s fóliou

Murovaný bazén do zeme s množstvom výhod

Murovaný bazén potiahnutý fóliou je výhodným riešením stavby bazéna s overenou životnosťou minimálne 20 rokov do výmeny bazénovej fólie.

Základ betónového bazénu tvorí železobetónová vaňa. Na výstavbu stien je možné použiť betónové tvárnice alebo tvárnice z tvrdeného polystyrénu, čo podstatne šetrí čas. Povrch takejto vane nie je potrebné špeciálne upravovať nátermi, pretože použitá fólia slúži zároveň ako hydroizolácia.

  VÝHODY BETÓNOVÉHO FÓLIOVÉHO BAZÉNA:
– vynikajúci pomer životnosť – záruka – cena
– fólia v bazéne je tkaninou vystužené PVC-P, čím sa stáva vysoko odolnou voči extrémnym tlakom vody
– nedochádza k hnitiu a zvetrávaniu
– použitím fólie nie je nutné steny ošetriť hydroizolačným náterom
– možnosť vystlať fóliou nový bazén, ako aj zrekonštruovať starý s akýmkoľvek povrchom
– fólia má antibakteriálny povrch – zamedzuje teda usadzovaniu baktérií a plesní
– na výber máte neobmedzené množstvo tvarov a veľkostí bazéna podľa Vášho želania
– fólia je dostupná v rôznych dekorovaných a kombinovateľných povrchoch

Najväčšou výhodou murovaného fóliového bazéna, že výstavba je robená z jednotlivých dielcov postupne a preto je vhodný aj do interiérov a exteriérov. Pokiaľ ste obmedzený napríklad dostupnosťou k miestu realizácie v interiéri, tak je práve tento typ bazéna vhodný práve pre Vás kvôli jeho postupnej výstavbe.

Čas výstavby je rovnako rýchly ako pri iných typoch bazénov. Dá sa zvládnuť už do týždňa, všetko záleží od prístupu k miestu realizácie a iných faktorov.

Aký je rozdiel medzi murovaným bazénom a plastovým bazénom? Na internete nájdete veľké množstvo ponúk na rôzne typy bazénov s lákavými cenovkami. Nikto Vás však neupozorní, že tá výrazná nízka cena obsahuje bazénové teleso (napríklad plastové) bez stavebnej časti. Plastové bazény alebo bazénové telesá, ktoré sa osádzajú do zeme a nemurujú sa môžte po pár rokoch, keď skončí ich životnosť zasypať alebo vysekať von s čím Vám vzniknú ďalšie vysoké náklady. Stavebná časť týchto lacných bazénových telies je takmer s rovnakou cenovkou ako v prípade murovaných bazénov, ale murovaný bazén stačí po skončení životnosti fólie len prefóliovať. Náklady na jeho údržbu aj budúcu rekonštrukciu sú zanedbateľné. 

Preto si treba vždy rozmyslieť do čoho investujete:

  • pri kúpe „lacného“ bazénového telesa Vám takmer nikto nepovie koľko si zaplatíte za ďalšiu stavebnú časť, ktorú ešte potrebujete 
  • bazénové teleso (plastové bazény, laminátové bazény) už mnoho krát popraská po pár rokoch a ste ho nútený rekonštruovať alebo zlikvidovať 
  • murovaný bazén má teleso z betónu, ktoré Vás prežije 
  • pri rekonštrukcii murovaného bazéna sa mení len fólia a kontrolujú sa okruhy 
  • u nás máte cenu aj s kompletnou výstavbou na kľúč (stavebná časť je zahrnutá už v kompletnej cene a neplatíte nič naviac) 

Výhody murovaného bazéna s fóliou​

Charakteristika a vlastnosti

murovaný bazén

Veľkou výhodou murovaných bazénov je možnosť vytvorenia akéhokoľvek tvaru a hĺbky bazénu Fólie ako finálnu povrchovú úpravu betónových bazénov ponúkame v rôznych farebných aj vzorových prevedeniach. Fólia ELBE je pretkávaný materiál hrúbke 1,5 mm a zabezpečuje optimálny povrch pre dno a steny ( hladká ), ale tiež protišmyková fólia určená na schodište. Fólia je tiež aj izolačným, mrazuvzdorným a UV žiareniu odolným materiálom, montuje sa zváraním horúcim vzduchom. Kvalitným zvarom vzniká homogénny a absolútne vodotesný povrch bez špár. Ideálne pre rekonštrukciu starých a dosluhujúcich bazénov.( betónových, plastových, keramických..)

Vzhľad a dizajn

Originálny vzhľad bazéna podľa vlastných predstáv, ktorý perfektne zapadne do vašej záhrady. Práve takúto možnosť vám ponúkame vďaka vyplášteniu bazéna ťažkou fóliou prostredníctvom jej širokej škály farieb a vzorov.

Výhody ťažkej bazénovej fólie

 

  • odolné voči UV žiareniu, účinkom chemicky upravenej vody, hnilobe, plesniam a mikroorganizmom
  • jednoduchšia montáž ako pri bežných zapúšťaných bazénoch
  • cenovo dostupnejší variant
  • jednoduchšia možnosť opravy bez nutnosti vypustiť celý bazén

 

 

Ťažká bazénová fólia pre murované bazény

Bazénová fólia ALKORPLAN

Veľmi známy výrobca na trhu. Pôvodne spoločnosť vyrábala strešné fólie a hydroizolačné fólie. Tým, že vstúpili aj do sektoru bazénov urobili veľmi dobre. Pozrite si vo videu ich jedinečný dizajn bazénov. Ktorýkoľvek bazén môžete mať doma aj vy.

Bazénová fólia ELBE

Nemecký výrobca bazénovej fólie. Fólia sa vyznačuje veľmi priaznivou cenou, ale aj širokou škálou bazénovej fólie. Bazénová fólia sa vyznačuje ekologickou nezávadnosťou a svedčí tomu aj jej vôňa. Pri ovoňaní tejto fólie necítite takmer žiaden zápach.

Bazénová fólia FLAGPOOL

Taliansky výrobca bazénovej fólie. Na výber je množstvo fólií, od základných farieb, potláčaných farebných fólií až po 3D vzorované fólie. Taliani vsadili na veľmi dostupné ceny a preto prerážajú v bazénovom priemysle na popredné priečky.

Naše realizácie

Rýchly kontakt
Kontaktný formulár